Užijte si nezapomenutelnou dovolenou

Chtěli byste si užít poslední letní dny u moře? Chorvatsko bude zcela ideální volbou. Tato země je totiž turisticky velmi přátelská a dopřeje vám skvělé zázemí pro vaše letní prázdninové radovánky. Začněte si užívat příjemné chvíle i vy, stačí si koupit levné jízdenky na autobus a vydat se na cestu.

moře

Vozidlo, autobusem nebo letecky?

Jak se k Jadranu dopravit? Samozřejmě, že existuje více variant, je pouze na vás, pro jakou se rozhodnete. Spousta lidí volí dopravu vlastním vozidlem, jiní se sem zase vydávají letecky. Jaké jsou možnosti a jejich výhody a nevýhody?

  • Autem – jste svými pány, můžete vyrazit kdykoliv chcete a jet kamkoliv chcete. Vyžaduje to však velkou řidičskou zkušenost, nutnost řídit několik hodin v kuse, být stále na pozoru a dbát na bezpečnost. Pro řidiče to může být stresující zahájení dovolené, zejména díky častým kolonám, řešením mýtného, dálničních známek a tak podobně.
  • Autobusem – rozhodně nejpohodlnější varianta, kdy můžete celou cestu relaxovat, užívat si volno a zahájit tak svou dovolenou. Díky toaletě na palubě, televizím, Wi-Fi a dalším možnostem zábavy pro vás bude cesta rychlejší, než jste očekávali. Jízdenky jsou navíc velmi levné a jsou nabízené na mnoho termínů. Dovolená v Chorvatsku autobusem je jednou z nejlepších a nejpohodlnějších variant.
  • Letecky – do Chorvatska se příliš nelétá, tudíž spoje sem jsou drahé a finančně nevýhodné. Cesta z letiště je další komplikací navíc.

dubrovník

Zařiďte vše před odjezdem

Jízdenky už máte koupené? Výborně, nyní je potřeba řešit další nezbytné formality. Musíte si najít ubytování, což však naštěstí nebude žádný problém, protože nabídka penzionů, studií, apartmánů nebo případně kempů je prakticky nekonečná. Můžete vybírat ze stovek ubytování nejrůznějších úrovní a cenových kategorií. Dále nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám zajistí klidný pobyt bez zbytečných starostí.