Mít dítě, to není jen tak. Naučte ho užívat si života

Znáte ten pocit, kdy z Vaší ratolesti od rána do večera činí neutuchající energie a už Vás nenapadá, jak potomka účinně zabavit? Každý rodič dokáže dítě usadit k televizi a nechat do celé odpoledne dívat se na pohádky, popřípadě mu zapnout počítačovou hru a aspoň na malou chvilku si sám odpočinout. Takové dítě ale uvnitř trpí a žádá si o Vaši pozornost. Je potřeba si uvědomit, že pořídit si dítě, je opravdu velký závazek, a to na celý život. Hlavně pro malé dítě je Vaše pozornosti více než důležitá a to, jak se v raném období jeho života vyvíjí, má zásadní význam na celý jeho život. Přečtěte si proto několik následujících typů, jak své dítě zabavit a zároveň tu malou dušičku obohatit do života.

s dítětem v parku

Čtěte
Jistě si vzpomínáte, jak jste jako malé děti rádi poslouchali vyprávění pohádek od svých maminek a babiček. Každý jistě slyšel, že čtení je pro dítě důležité jednak z hlediska obohacení slovní zásoby, ale to určitě není to jediné, proč dětem číst. Čtení jednak děti baví, rozvíjí si jím svou fantazii a v neposlední řadě se mezi dítětem a rodičem během četby navazuje hluboký kontakt.
dítě se učí
Povídejte si
Dítě víc než cokoliv jiného potřebuje komunikaci. Neodbývejte jeho otázky, věnujte se mu. Odpovídejte mu a ptejte se ho, jako byste se bavili s dospělým. Rozvíjíte tak jeho fantazii, slovní zásobu a schopnost komunikovat, kterou v dospělosti zajisté ocení.

Jděte na čerstvý vzduch
Procházejte se, běhejte, jezděte na kole. Jakýkoliv čas, který dítěti věnujete, se projeví na Vašem vztahu. Vymyslete mu šipkovanou. Nejen, že se zabaví, ale pobyt na čerstvém vzduchu dopomáhá ke klidnému a spokojenému spánku a vy si budete moct udělat čas sami na sebe.
matka na čerstvém vzduchu
Cokoliv děláte, dělejte s ním. Vyhnete se tak situacím, kdy je dítě nespokojené a vztekem a pláčem si vyžaduje vaši pozornost. Hodně věcí Vám sice bude trvat déle, ale zato je budete dělat s milovaným člověkem a ten Vám to jistě nezapomene.