Kulturní život zvířete
6.12.2018
0

Každý, kdo má doma nějaké zvíře ví, že je nutné mu přizpůsobit život. Pokud ho chováme v kleci, vytváříme mu podmínky k co nejpohodlnějšímu bydlení. Vybavíme ho domečkem, kam se může schovat, pokud je to hlodavec, opatříme mu věci, které může okusovat, kupujeme mu pravidelně to nejlepší jídlo, jaké jsme schopni sehnat, vyrábíme mu co nejpohodlnější klec a snažíme se, aby mohl užívat pobíhání i po některé části pokoje, a jak se vyskytne problém, běžíme s ním k veterináři.

morče na trávě
Je ale spousta pejskařů. Ti, přeci nebudou nikam zavírat svého mazlíčka, ale kupují mu co nejhezčí pelíšky, misky na jídlo a vodu, aby ladily, pečlivě vybírají oblečky, aby byli jejich miláčci chráněni před zimou, a dávají jim obojky, ve kterých si pyšně vykračují.
Vodí je na preventivní prohlídky, nechávají je očkovat, aby byli zdraví, a denně s nimi několikrát chodí ven. Nejen kvůli vyvenčení, ale také proto, aby se v parku proběhli a zadováděli si s dalšími psy.
pejsci v posteli
Někteří dokonce jdou tak daleko, že raději přestanou navštěvovat místa, kam by svého miláčka nemohli vzít. Nechtějí ho nechávat doma samotného. Třeba jen proto, že sami jsou přes den v práci a pak chtějí svůj čas věnovat jen jemu.
Ale ani kočičí chovatelé nejsou nijak pozadu. Ti kupují záchody, škrabadla a odpočívadla, mají pro ně antiparazitní šampony, obojky a vodítka, aby mohli s páníčky ven, granule a pamlsky, a spoustu různých prolézaček, tunelů apod. I péče o zuby je důležitá. Proto páníčci kupují pochoutky, které zuby udržují ve správné formě.
ara papoušek
Řeknete si, jak asi vypadá, když jím je papoušek ara?I ten může zažít spoustu věcí mimo svůj příbytek. Volným poletováním po bytě, používáním naučených slov pobaví všechny kolem sebe. Říká se o něm, že má inteligenci tříletého dítěte. Proto když mu znenadání změníte režim, na který byl zvyklý, ztropí vám klidně hysterickou scénu.
Velká klec je samozřejmě základem. Musí mít v ní spoustu hraček, aby se nenudil.
Někteří chovatelé těmto papouškům umožňují zábavu ve formě procházky na vodítku. Je to rozdíl, když místo capkajícího zvířete vidíte poletovat barevného ptáka jako papírového draka. Nebo jen tak sedí svému páníčkovi na rameni a pokřikuje na kolemjdoucí naučená slova, nebo věty. Proto je asi lepší, aby uměl mluvit jen slušně.
Ale co když si někdo pořídí chameleona? Jakým způsobem žije, aby byl spokojený?
V prvé řadě je důležité pořídit pořádné akvárium. Pro komfortní život je důležité vyhřívání. Ideálně shora. Proudění vzduchu je neméně důležité, ale samozřejmě, to nesmí být průvan. Důležité je, aby bylo terárium osázené tropickými rostlinami keřovitého typu. Jsou nutné i větve, po kterých bude šplhat.
V létě je možné ho dát do voliéry s hustým pletivem a uvnitř vzrostlou keřovitou rostlinou.
Protože dokážou být agresivní, je lepší chovat jen jedno zvíře.
Není to žádný mazlíček, proto není vhodný pro děti, které se rády se zvířaty ňuchají. Když budete trpěliví, naučí se vám vlézt do ruky, ale to bude tak všechno.

Kulturní život zvířete
5 (100%)1