Elektronická nebo papírová kniha?

 Ač se to někdy nezdá, v Česku i na Slovensku je plno knihomolů. A každý z nich má trochu jiné potřeby, co se čtení týče. Někdo nedá dopustit na papírovou knihu, kterou může osahat a očichat (což dělá spoustu knihomolů), a někdo si nemůže vynachválit čtečku.

ebook kobo

Jaké má čtečka výhody?

 Čtěte rádi v noci? Pokud si nechcete svítit lampičkou a třeba tím budit vaši drahou polovičku, oceníte především podsvícený obraz. Nejedná se však o normální LCD displej, jako je tomu například u televize či telefonu, ale je na bázi digitálního inkoustu. Ledky jsou schované pod plastovým okrajem a nesvítí vám tak přímo do očí, nýbrž osvětlují jenom display. Jas se dá nastavit podle libosti a podsvícení se dá vypnout, tím pádem i na slunci je vše perfektně čitelné.

 E-knihy jsou levnější. Nechcete platit tolik peněz za knížky? Tak si kupte ty elektronické. Ušetříte a nemusíte se bát, že se zničí, pomačkání stránky nebo otlučou rohy.
kniha a nabíjecí kabel

Je skladnější. Všichni milovníci čtení brzy začnou mít problém s místem. Tolik knih a tak málo místa. Kam je však dát? Čtečka má velikou vnitřní paměť pro opravdu velké množství knih a většinou i možnost přidat sd kartu. Sama o sobě je celkem malá a vejde se do batohu nebo kabelky.

Doporučované značky, jsou především kindle a pocketbook. Je jich samozřejmě mnohem více, ale tyto dvě patří rozhodně mezi nejoblíbenější. Každému vyhovuje jiná. Jakou si však vyberete, je pouze na vás. Na internetu se dá najít spousta recenzí a videí.

Tisíce titulů. Bojíte se, že v elektronické podobě nenaleznete dostatek titulů? Dnes se již většina kousků vydává i jako E-Book, takže tady se není čeho bát. A dají se již koupit na stránkách všech knihkupectví.

Pokud uvažujete o koupi, neváhejte. Je to malý, ale zato velmi spolehlivý kamarád, který vám zpříjemní dlouhé chvíle doma, ale i na cestách.