Chraňte svůj majetek dřív, než bude pozdě

Každý pozemek je vhodné oplotit. Tedy alespoň ten, který máte v soukromém vlastnictví, a který přiléhá k vašemu domu. Jistě, v našich končinách není zvykem oplocovat každou vlastní louku či les, i když i na takové způsoby můžeme v zahraničí narazit, nicméně oplotit si zahradu anebo prostor kolem vlastního domu, to už na místě rozhodně je.

drátěný plot

Bez plotu riskujete krádež

Pakliže to neuděláte, vystavujete se zbytečně riziku, že vám přes vaše území bude chodit kdokoli, koho to jen napadne a bude se vždy vymlouvat na to, že nevěděl, že se jedná o soukromé vlastnictví. I když to by mohlo být ještě poměrně nevýznamné ve srovnání s tím, že bez oplocení riskujete, že vám začnou z vašeho území či dokonce z vašeho domu mizet vaše věci. Zloděj zkrátka nikdy nespí, a když se mu naskytne příležitost, tak ji popadne za pačesy. Takže nejenže tak ohrožujete vše, co máte na své zahradě od zahradního nábytku přes gril, zavlažování až po úrodu a květiny, ale rovněž tak otevíráte přístup ke svému vlastnímu domu, kde jistě máte uloženy i mnohem cennější věci. A navíc, na paměti byste měli mít i to, že tím, že aktivně nevytvoříte žádnou bariéru, která by chránila váš majetek před zcizením riskujete i to, že pokud k takové krádeži dojde, tak vám ji pojišťovna neuhradí právě proto, že jste si okolo domu nepostavili plot.

pletivo

Oplotit si pozemek může být snadné i levné zároveň

Je tedy jasné, že z mnoha dobrých důvodů se vám stavba plotu okolo domu vyplatí. Tím spíše, že v tomto ohledu máte k dispozici celou škálu možností, jak to zařídit od těch nejjednodušších a laciných až po drahé složité stavby. Kdo chce tedy účinně ochránit svůj majetek, a přitom se nevydat z posledních peněz, ten si může zvolit levné poplastované pletivo, které mu poslouží stejně dobře jako bytelný zděný plot, a rovněž mu i stejně dlouho